חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול פיגמנטציה

מהי פיגמנטציה?

פיגמנטציה היא בעיקר בעיה אסתטית. שם כולל לכתמים של פיגמנטים כהים יותר, שנוצרו במהלך השנים על העור עקב חשיפה ממושכת לשמש, שינויים הורמונליים (כגון הריון, לקיחת גלולות וכדומה) ואפילו כמזכרת מפצעונים או חבלות. פיגמנטציה “תורמת” למראה עור מבוגר יותר, בולטת ולעיתים קשה להסתירה.

בעורנו שוכנים תאים הנקראים מלנוציטים. תאים אלה ממוקמים בין השכבה העליונה של העור, האפידרמיס, לשכבה האמצעית, הדרמיס. בכל פעם שאנחנו נחשפים לשמש, “שולחים” המלנוציטים פיגמנט הקרוי מלנין אל השכבה העליונה של העור. המלנין נשלח על מנת ליצור שכבת מגן כהה (או במילים אחרות- כתם!) לעור שתסייע לגוף בהתגוננות נגד השמש.

היום כבר ידוע שחשיפה ממושכת לשמש משפיעה על עורנו לטווח הארוך. קרני השמש מזרזות את הזדקנות העור, ובנוסף, פיזור לא אחיד של הפיגמנטים גורם להיווצרות כתמי פיגמנטציה שצצים באופן מיידי או לעיתים לאחר שנים (עד כ-30 שנים קדימה).

מדוע בסביבות גיל 40 מתגלים לעין כתמים שלא היו שם קודם?

כשאנו צעירים, עור הפנים שלנו מוצק, עבה וגמיש. ייתכן והמלנין מתפזר באופן לא אחיד, אך הדבר לא תמיד נראה לעין משום שהוא נמצע בשכבות עמוקות יותר. בסביבות גיל 40 העור הופך דק יותר, ומאבד מן המיצוק שלו באופן משמעותי – אז מתגלים הכתמים.

פיגמנטציה בפנים – הגורמים והפתרונות להם:

החשודה המידית כמובן היא השמש. קרני הקרני השמש מסוג  UVA ו-UVB גורמות לפיגמנטציה. אך זה לא הכל, הרשימה ממשיכה – חוסר איזון הורמונלי, הריונות, תרופות, זיהומים ורגישות לחומרים כגון בשמים ומוצרי טיפוח וכמובן גנטיקה. איך תדעו אם הכתם עמוק? אם הפיגמנט שטחי, הוא יהיה יותר כהה ובולט לעין אך יהיה קל יותר להסירו. דווקא כתמים בפנים שהם בהירים או כתמים בגוונים עמומים מצביעים על פיגמנט הנמצא בשכבות עמוקות של העור וכתמים אלו עיקשים יותר לטיפול  הבהרת עור הסרת כתמים מהפנים. אך זהו אינו חוק קבוע, ככל שהכתם ישן כך יותר קשה להסירו (אבל כמעט תמיד אפשרי)

אז מה הטכנולוגיה והמדע מציעים לנו?

טיפול בפיגמנטציה בפנים באמצעות קרמים/חומצות:

טיפול עם חומצות –  הן בעלות יכולת לעודד תאי עור להתחדש, מסירות תאי עור מתים, גורמת לצבר המלנין (הצבע/פיגמנטציה) בעור להתפרק באופן טבעי. עניין חשוב הוא לדעת להתאים לכל מאובחן את הטיפול המדויק עבורו.

טיפול IPL הבהרת כתמים בפנים באופן טבעי – הבהרת עור הפנים:

IPL היא קרן הדומה ללייזר, אך אורך הגל והעוצמה שלה שונה. האנרגיה של קרן האור מועברת באמצעות המכשיר, מתבייתת  על הפיגמנט, מכהה את המלנין ובכך גורמת לכתם “לצוף” ובכך מפרקת אותו. לאחר הטיפול הכתם יהפוך לכהה יותר וייעלם לאחר מספר ימים. שיטה זו מתאימה לכתמי שמש וכתמי גיל. הטיפול אינו כואב כלל וניתנות גם משחות אלחוש המסייעות בהפחתת הכאב. נדרשת סדרת טיפולים לאפקטיביות מלאה, אותה נתאים לך לפי מצבך.

מאמרים נוספים:

צרי איתנו קשר

כתובתינו

ישראל גלילי 7, ראשון לציון

שעות פתיחה

א' – ה': 10:00 – 19:30
ו' – 8:30 – 13:00
סגור בשבת

פרטי קשר

טלפון: 050-686-7653
אימייל: inbarbenaderet@gmail.com

inbar ben aderet

register